GEPARD FINANCE na Firmy.cz english slovensky česky

Článek

Pomůže dohoda o pracovní činnosti se získáním hypotéky?

Pomůže dohoda o pracovní činnosti se získáním hypotéky?Pracujete na dohodu o pracovní činnosti a chcete si vzít hypotéku? Pak je dobré vědět, za jakých podmínek banky tento finanční příjem uznávají. Zjistěte, zda můžete s dohodou o pracovní činnosti uspět.

Vaše šance na úspěch

Dohoda o pracovní činnosti je pro mnoho bank oříšek a k vaší nespokojenosti ji mnoho bank u žádosti o hypotéku neuznává. Jejich postoj je vcelku pochopitelný, protože banky chtějí mít jistotu, že hypotéku budete schopni splácet. Dohodu o pracovní činnosti můžete mít uzavřenou jen na určité období a tento váš příjem může brzy skončit, což je pro banku rizikové, protože tím může být ovlivněna také vaše schopnost splácet hypotéku.

Skoro polovina bank tento druh příjmů u žádostí o hypotéku zamítá. Není tedy jednoduché vybrat tu správnou banku, ale zkušený makléř vám poradí. Šanci, že uspějete s uznáním tohoto příjmu, máte tedy jen u několika bank. Každá z těchto bank má své vlastní podmínky, za kterých tento příjem akceptuje.

Podmínky akceptace

Největší naději na úspěch má žadatel v případě, že tento druh příjmu tvoří pouze malou část z jeho celkových příjmů (což se pohybuje okolo 30 %). Každá banka si stanovila vlastní pravidla pro schvalování takového příjmu. Pouze některé banky uznávají dohody o pracovní činnosti až do 50 % z výše hlavních příjmů žadatelů, jiné mají strop na 30 procentech a méně. Pokud u vybraných bank doložíte trvalost a stabilitu příjmu z DPČ, bude tento příjem pravděpodobně akceptován. Některé banky tento příjem uznávají podle povahy konkrétního případu, záleží tedy jen na pracovnících konkrétní banky, zda tento příjem schválí. Někde jsou požadavky takové, že současný pracovní poměr žadatele musí trvat alespoň 6 měsíců, žadatel musí být aktuálně zaměstnán a musí s ním být navíc sjednána smluvní podmínka domicilace o směrování příjmů na účet této banky.

Jelikož je problematika uznávání příjmů z dohody o pracovní činnosti komplikovaná, doporučujeme obrátit se na zkušeného hypotečního makléře, který žádost o hypotéku vyřeší s bankou za vás. Ušetří vám to čas i nervy. Každý makléř má na našem webu kontaktní telefon i e-mail - stačí navštívit sekci Makléři.

Autor článku: Ing. Marie Nedomová


Dále by Vás mohlo zajímat...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace